امضاء و تبادل توافقنامه همکاری فی مابین مدیران کل زندانها و فنی و حرفه ای خوزستان+فیلم

توافقنامه  نامه همکاری فی مابین مدیران کل فنی حرفه ای و زندان های استان خوزستان به امضاء  عبدالنبی سواعدی  و علیرضا بابایی رسید و با تبادل آن، همکاری های دو دستگاه  در راستای توانمندسازی مهارتی زندانیان در زمینه های مختلف فنی و مهارتی افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ؛ در ابتدای این جلسه مدیرکل زندانهای استان؛ با بیان اینکه بی شغلی و نداشتن حرفه و مهارت یک مشکل مهم برای افراد جامعه بخصوص زندانیان است، افزود : مهارت آموزی یکی از ابزار مهم اصلاحی تربیتی زندانی است و نگاه ما به این مقوله، صرفا پر نمودن اوقات فراغت زندانیان نیست.

علیرضا بابایی با بیان اینکه زمینه باید برای اشتغال زندانیان فراگیر دوره های حرفه آموزی مهیا شود؛ تصریح کرد :  فراگیری حرفه ای که پس از آزادی منجر به اشتغال شود، یک مزیت مهم برای افراد زندانی است که برکات آن پس از آزادی فرد از زندان خود را نشان می دهد.

وی افزود : فعال سازی تخصصی و فراگیر حرفه آموزی در زندان بویژه در رشته امور عمرانی و ساختمان می تواند برای نیل به اهداف تربیتی زندانی و اشتغال پس از آزادی وی بسیار اثر گذار باشد.

این مقام ارشد در زندانهای خوزستان افزود : نگاه ما به حرفه آموزی و اشتغال زندانی، نگاه به یک آیتم اساسی در چرخه تربیت واصلاح رفتار مجرمان است، لذا سهم ما برای حرفه آموزی و اشتغال زندانیان؛ ارزشی برابر با  ۷٠ در صد کل برنامه های اصلاحی تربتی را شامل می گردد.

وی همچنین  گفت : با توجه به سیاستهای ترسیمی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، شایسته است همه ما در بالفعل سازی ظرفیتهای این مهم اهتمام جدی تری داشته باشیم.

مدیرکل زندانهای خوزستان تصریح کرد :بسیاری از اقلام هست که در ظاهر بی ارزش است،به چشم نمی آید، اما می تواند ابزار تولید صنایع دستی فاخری باشد که در قالب مشاغل خانگی و نشسته هم بتواند در آمد زا باشد.

مدیرکل زندانهای خوزستان با بیان اینکه توجه لازم به حرفه آموزی و اشتغال زندانیان، تاثیر موثری در کاهش و پیشگیری از آسیبهای متعدد در کمین خانواده های زندانیان داراست ، افزود : خانواده زندانی در نبود سرپرست خود که بعنوان زندانی در ندامتگاهاست، در معرض آسیبهای مختلف قرار می گیرد.

علیرضا بابایی همچنین بر ضرورت استفاده از تجارب موفق سایر استانها تاکید نمود و افزود : باید از فضای مجازی هم در توسعه آموزشهای فنی و مهارتی، هنرها و صنایع دستی از طریق ساخت و نمایش عمومی کلیپهای  کیفی و تخصصی کوتاه آموزش حرفه ، استفاده حداکثری داشت.

مدیرکل فنی حرفه ای خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه نگاه موثر مدیرکل زندانهای استان، کارشناسی و مورد استقبال ماست، افزود : برای توسعه حرفه آموزی زندانیان در رشته های مختلف به ویژه در امور ساختمان سازی، شاهد توسعه همکاری ها با زندانها خواهیم بود.

مهندس سواعدی با بیان اینکه در حوزه ایجاد مراکز رسمی فنی مهارتی در زندانها و تجهیز وپشتیبانی از آن، در صورت فراهم سازی و آماده نمودن محیط مورد نیاز، همکاری شایانی را با زندانها معمول می نماییم؛ افزود : با اجرای طرح های تربیت کمک مربی فنی مهارتی از بین زندانیان، امور حرفه آموزی آنان را فارغ از محدودیتهای زمان و مکانی توسعه خواهیم داد.

وی افزود : برای توسعه حرفه های دارای سود و درآمد جهت اقشار مختلف به ویژه زندانیان، سعی میکنیم از  مشاغل سنتی سایر استانها نیز با تعامل لازم الگو برداری و  استفاده کنیم.

سواعدی مدیرکل فنی حرفه ای خوزستان  در خاتمه  گفت : آمادگی داریم برای ایجاد کارگاه های آموزشی و تولیدی مهارتهای فنی حرفه ای دارای نیاز  بازار کار و جامعه  در رشته های upvc – تولید Mdf  و سنگهای قیمتی و تزیینی همکاری موثری یا امور زندانها داشته باشیم

انتظار می رود در پی این توافقنامه،  ۲۸۰ هزار ساعت نفر آموزش نفر آموزش برای زندانیان استان انجام شود که تا ۴۰۰ هزار ساعت نفر آموزش قابل افزایش است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*