اعطای ۶۵۰ گواهینامه کشاورزی به زندانیان زندان سپیدار در سال ۹۷

براساس تفاهم نامه منعقد شده با اداره جهاد کشاورزی اهواز و پس از برگزاری ۱۰ دوره آموزشی تعداد ۶۵۰ گواهینامه پایان دوره به زندانیان شرکت کننده اعطاء شد.

به گزارش روابط عمومی زندان سپیدار اهواز ، مجید ظاهری مدیر زندان با بیان مطلب فوق افزود : حرفه آموزی علاوه بر ارتقاء سطح مهارت های کاربردی زندانیان و کمک به پرکردن اوقات فراغت آنان ، پس از آزادی نیز موجب ایجاد اشتغال و استفاده از تسهیلات مدارک اخذ شده میگردد و ضمن كسب درآمد برای زندانیان ، به رفع نیازهای اقتصادی خانواده نيز منجر خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت : ۶۵۰  گواهینامه پایان دوره کشاورزی در رشته های پرورش قارچ ، گیاهان گلخانه ای ، احداث و نگهداری نخلستان ، زراعت گندم ، پرورش و کاشت انگور ، زراعت برنج ، پرورش گیاهان آپارتمانی و زراعت سیب زمینی پس از اخذ آزمون به زندانیان شرکت کننده اعطاء گردید.

مجید ظاهری با بیان اینکه توانمندسازی مهارتی زندانیان یکی از اولویت هایی است که از طریق برگزاری دوره های حرفه آموزی امکان پذیر میباشد و این موضوع مهم مستلزم رایزینی با ادارات و مراکز مرتبط است ، افزود : یکی از اهداف ما در این حوزه مهیا سازی محیطی مناسب جهت برگزاری این قبیل دوره ها است ، ان شاء الله این دوره ها بتواند در باز اجتماعی کردن زندانیان و هنجار پذیر کردن آنها موثر باشد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*