از روانشناسان زندان مرکزی اهواز تقدیر شد.

به مناسبت روز جهانی بهداشت روان در مراسمی با حضور سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز از تعدادی از روانشناسان شاغل در این مجموعه با اهداء لوح تبریک و کارت هدیه تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، در این مراسم سخاوت مدیر زندان ضمن تبریک این روز به روانشناسان در سخنانی از زحمات شبانروزی و موثر آنان تقدیر نمود.

وی با بیان اینکه حل مسائل روحی و روانی زندانیان و تلاش در راستای بازسازی شخصیت آنان بر عهده روانشناسان است ، خاطرنشان ساخت : آموزش های درمانی گروه هدف برای جلوگیری از تکرار ناهنجاری ها و همچنین پیشگیری از بروز چالش ها و بحران های فردی باید با برنامه ریزی مدون و اصولی در سطح وسیعی دنبال گردد و روانشناسان با ارائه مشاوره های صحیح درکنترل ناهنجاری ها و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر ، زمینه ساز اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت سعادتمندانه آنان به سطح جامعه و کانون گرم خانواده شوند.

مدیر زندان مرکزی اهواز همچنین گفت : وقتی یک روانشناس از فنون روانشناسی استفاده نماید و طبق نظریات علمی با افراد تحت درمان رفتار کند این بخودی خود باعث پائین آمدن تنش در فرد میشود ، هر چقدر سطوح تنش را در رفتار خود کاهش دهید ، زندانی نیز آرام تر رفتار میکند و هر جا متشنج برخورد شود زندانیان نیز واکنش سخت تری از خود نشان میدهند .

محمدسعید سخاوت در ادامه افزود : روانشناسان باید به علم روانشناسی اعتقاد داشته باشند و آنچه را در تمام مدت تحصیل و کسب تجریه فرا گرفتند را در رفتارشان به عمل نشان دهند و به آرام سازی و استقرار آرامش در مجموعه پر تنشی مثل زندان کمک نمایند.

وی سپس بیان نمود : انتظار است روانشناسان براساس شرح وظایف سازمانی و با نظارت مستمر معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندان با صلابت و بهره گیری از علم و دانش خود گام های موثری را در زمینه کاری مربوطه بردارند.

مدیر زندان مرکزی اهواز در ادامه گفت : روانشناسان نیاز به بازآموزی دوره های آموزشی و درمانی دارند و با توجه به اهمیت آن از طریق مرکـز آموزش و پژوهـش منطقه ۳ زندانهـای کشـور این موضوع مهم را تا حصـول نتیجه پیگیری می نمائیم.

تقدیر از روانشناسان زندان مرکزی اهواز

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*