اخبار کوتاه از زندان مرکزی اهواز

دیدار قاضی ناظر بر زندان و مدیر زندان مرکزی اهواز با زندانیان

به منظور بررسی وضعیت زندانیان و مرتفع سازی مشکلات قضائی آنان ، حسینی قاضی ناظر بر زندان با همراهی سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز از نزدیک با تعدادی از زندانیان دیدار نموده و به استماع درخواست های قضائی آنان و ارائه مشاوره های قضائی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز در این بازدید خطاب به زندانیان گفت : مسئولین زندان و مراجع قضائی در راستای تسریع در حل مشکلات قضائی زندانیان همگام و همسو مصمم هستند تا بتوانند به افرادی که در حین تحمل حبس مرتکب تخلفی نشده و در کلاس های آموزشی ، فرهنگی و تربیتی شرکت فعالانه داشته باشند در چارچوب قوانین و مقررات کمک نمایند.

گفتنی است در این بازدید علاوه بر قاضی ناظر بر زندان ، دهقانی دادیار اجرای احکام شعبه ۸ دادگاه انقلاب اسلامی اهواز نیز با حضور در اتاق های زندانیان با آنان دیدار نمود.

دیدار قاضی ناظر بر زندان و مدیر زندان مرکزی اهواز با زندانیان

 

دیدار مدیر زندان مرکزی اهواز با خانواده های زندانیان

طبق برنامه ریزی صورت گرفته سخاوت مدیر زندان با حضور در سالن انتظار با خانواده های زندانیان دیدار و به مشکلات و تقاضای آنان رسیدگی نمود.

سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز در جمع خانواده های مراجعین گفت : از اولویت های سازمانی و مورد تاکید ما نگهداری مطلوب قشرآسیب دیده جامعه یعنی زندانیان است که به دلیل نقض قوانین طبق حکم مرجع قضائی می بایست مدتی را دور از خانواده و اجتماع بگذرانند ، البته در مدت تحمل محکومیت علاوه بر مهیا نمودن مکانی مناسب جهت  زندگی و مراقبت های بهداشتی و درمانی ، همکاران ما با اجرای برنامه های آموزشی در زمینه های مختلف ، برگزاری کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی جهت توانمندسازی آنان و همچنین ایجاد فضاهای ورزشی ، زمینه اصلاح وتربیت و بازگشت سعادتمندانه آنان به کانون گرم خانواده را فراهم می آورند که در این مسیر زندانی نیز باید با حضور پررنگ و فعالانه در این برنامه ها خود را با شرایط تطبیق دهد تا به لحاظ روحی و روانی دچار مشکل نگردد.

گفتنی است دوشنبه هر هفته برای دیدار خانواده های زندانیان و مراجعین با مدیر زندان و قاضی ناظر تعیین شده است.

دیدار مدیر زندان مرکزی اهواز با خانواده های زندانیان

 

برگزاری جلسه کمیته امنیتی زندان مرکزی اهواز

جلسه کمیته امنیتی زندان مرکزی اهواز با هدف بررسی راهکارهای ارتقاء امنیت زندان به ریاست نیسی معاون زندان و با حضور معاونین سلامت و داخله ، مسئول حفاظت اطلاعات ، فرمانده یگان حفاظت و روسای اندرزگاه ها برگزار شد.

نیسی معاون زندان در این جلسه گفت : باید با اتخاذ تصمیمات عاقلانه براساس شرایط کلی مجموعه و بدور از شتاب زدگی به استقرار نظم و انضباط و بازگشت سریع آرامش به زندان پس از وقوع اتفاقات کمک نمود.

نیسی معاون زندان مرکزی اهواز امنیت را یکی از مولفه های مهم در راستای پیشبرد اهداف سازمانی دانست و اقدامات مناسب و سنجیده جهت تحقق حداکثری آن را با اهمیت خواند .

وی در ادامه حاکم بودن نظم و انضباط و پایبندی به قوانین و مقررات را در مصون ماندن مجموعه از هرگونه آسیب موثر دانست.

نیسی همچنین رعایت حقوق زندانیان و رسیدگی به تقاضاها و نیازهای قانونی آنان را تکلیفی بر عهده همه دانست و نتیجه جدیت و استمرار در این مسیر را کاهش انواع آسیب ها خواند.

معاون زندان مرکزی اهواز در پایان از همه اعضاء خواست تا با تعهد و استفاده از پتانسیل و ظرفیت هر حوزه ، مدیر زندان را در پیشبرد اهداف ترسیمی و سازمانی یاری نمایند.

گفتنی است در این جلسه اعضای کمیته امنیتی هر یک به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف و مرتبط با مقوله امنیت زندان پرداختند.

جلسه کمیته امنیتی زندان مرکزی اهواز

 

دیدار مدیرزندان مرکزی اهواز با رئیس اداره تشخیص و هویت استان

به منظور تعامل و همکاری بین زندان و اداره تشخیص هویت ، سرهنگ همتیان رئیس اداره تشخیص و هویت استان خوزستان با سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز دیدار نمود.

در این دیدار سرهنگ همتیان از همکاری مدیر زندان مرکزی اهواز در راستای ایجاد امکانات و تجهیزات که به تسریع در روند پروسه انگشت نگاری کمک نموده تقدیر کرد .

سخاوت مدیر زندان نیز خاطرنشان ساخت : به منظور شناسائی هرچه بهتر و مشخص کردن سوابق زندانیان جدالورود به زندان ، تسریع در امر آزادی زندانیان ، پاسخ دهی به استعلامات و مکاتبات و همچنین از آنجائیکه جهت تصمیم گیری مناسب در خصوص اعطاء امتیازات پیش بینی شده در قانون نظیر آزادی مشروط ، مرخصی ، پایان حبس و …. به سوابق جرائم زندانیان نیاز است بنابراین تسریع در فرآیند انگشت نگاری و صدور سوابق اهمیت می یابد .

ایشان در ادامه بر عقد تفاهم نامه فی مابین بعنوان یک سندتعاملی و اجرائی تاکید نمود.

دیدار مدیرزندان مرکزی اهواز با رئیس اداره تشخیص و هویت استان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*