آئین افتتاح دفتر اختصاصی وکلاء در زندان مرکزی اهواز برگزار شد.

با حضور احمدی معاون دادستان مرکز استان ، نزاری رئیس کانون وکلای دادگستری خوزستان ، قضات ناظر بر زندان و سخاوت مدیر زندان دفتر اختصاصی وکلاء افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان ابتدا به ارائه گزارشی درباره روند احداث دفتر اختصاصی وکلاء پرداخت و در سخنانی خاطرنشان ساخت : عدم آگاهی افراد جامعه از حقوق ، قوانین و تکالیف خود ، منشاء ایجاد اکثر دعاوی و اختلافات است ، در این بین نقش وکیل در آگاه سازی فرد از موضع قانون و همچنین حضور موثر وی در امر دادرسی و مشاوره اهمیت می یابد.

وی در ادامه افزود : در راستای ارائه خدمات مطلوب تر و حفظ شان و شخصیت وکلاء و موکلین ، وجود محلی که طرفین بتوانند بر سر موضوعات توافق شده در فضائی آرام و مناسب با یکدیگر گفتگو نمایند ، احداث اتاق اختصاصی وکلاء جزو اولویت ها قرار گرفت که خوشبختانه این فضای مناسب با تعامل دوجانبه بین زندان مرکزی اهواز و کانون وکلاء استان ایجاد شد و همکنون میتوان از آن استفاده  نمود.

محمدسعید سخاوت در ادامه گفت : برخي از افراد بر اثر اشتباه و خطا و به صورت غير عمد روانه زندان شدند و برخی نیز بواسطه تاثیرات برگزاری کلاس های تربیتی و آموزشی در زندان به اشتباه گذشته خود پی بردند كه نیاز به كمك و همياري دارند که امیدواریم در کنار دید انسانی و رأفت اسلامی نظام عالی قضائی ، پیگیری وکلاء نیز در روند پرونده قضائي آنان موثر و کارگشا باشد.

در این آئین دکتر نزاری رئیس کانون وکلاء دادگستری خوزستان نیز ضمن ابراز خرسندی از مهیا شدن چنین فضائی از همکاری مدیر زندان مرکزی اهواز تقدیر کرد.

احمدی معاون دادستان مرکز استان نیز از تعامل بین کانون وکلاء خوزستان و زندان مرکزی اهواز استقبال کرد و از مساعدت سخاوت مدیر زندان در این زمینه تشکر نمود.

گفتنی است در دفتر اختصاصی وکلاء همزمان ۳ وکیل می توانند امور مربوطه و دیدارهای خود با موکلین را انجام دهند و همچنین به منظور تسهیل در رفت و آمد وکلاء به زندان ، یک ردیف از پارکینگ زندان مرکزی اهواز با قابلیت استقرار ۹ خودرو به کانون وکلاء استان خوزستان اختصاص یافت.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*